Santander Bank Polska: informacje o banku

To dawny Bank Zachodni WBK, który od 2018 roku funkcjonuje pod nazwą Santander Bank Polska. Obsługuje ok. 5 mln klikentów w 735 placówkach, w których zatrudnionych jest ponad 12 200 pracowników. To drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Bank należy do hiszpańskiej grupy Santander.

Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć na temat historii tego banku? Jeśli tak, na pewno trzeba wspomnieć o 2001 roku – właśnie wtedy powstał Bank Zachodni WBK. Warto też wrócić do wydarzeń z 1988 roku. Był to również bardzo ważny rok, wszak pojawił się Bank Zachodni (Bank Zachodni WBK to efekt połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego).

Wypada też wspomnieć o Mateuszu Morawieckim, czyli obecnym premierze. W sierpniu 2014 roku Mateusz Morawiecki (w tamtym czasie prezes zarządu banku) zapowiedział rebranding nazwy banku. Jeśli interesują Cię powody, musisz wiedzieć, że chodziło o konieczność unifikacji nazwy, pod którą spółka była obecna w różnych krajach. Co ciekawe, plany obecnego premiera nie od razu się udały – na początku decyzja została odwołana, ponieważ nie doszło do konsultacji z Komisją Nadzoru Finansowego.

Jakie produkty oferuje Santander Bank Polska?

Czas skupić się na tym, co z pewnością dla wielu osób (o ile nie dla wszystkich) jest najważniejsze — oczywiście jest to nawiązanie do oferty.
Oferta przedstawia się następująco: konta bankowe, kredyty, karty, płatności, kantor, oszczędności, inwestycje, ubezpieczenia i bankowość internetowa. 

Konta bankowe przejdź do rankingów

Udostępniamy dla ciebie najlepsze konta bankowe.

Zapisz się do newslettera