ING Bank Śląski - Konto z Lwem Direct

ING Bank Śląski - Konto z Lwem Direct

konto osobiste

Konto 0 zł
Karta 0/7 zł
Przelew online 0 zł
Bankomaty 0/5 zł

Nowoczesne, z dobrze rozwiniętą bankowością online, tanie i spełniające wszystkie podstawowe potrzeby użytkownika. Takie jest właśnie Konto z Lwem Direct ING Banku Śląskiego. Co warto o nim wiedzieć? Ile dokładnie za nie zapłacisz? Sprawdź!

Kto może otworzyć Konto z Lwem Direct? Otóż, każdy, kto ukończył 13 lat, jednak przed ukończeniem pełnoletności należy to zrobić w obecności osoby dorosłej. Młode osoby są zwolnione z opłat za kartę. Użytkownicy nieco starsi, w wieku od 18 do 26 lat, również mogą liczyć na preferencyjne warunki. A co z klientami powyżej tego wieku? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Opłaty za Konto z Lwem Direct i kartę do konta

Rachunek jest posty w obsłudze, a wszelkie opłaty można w łatwy sposób zredukować do zera. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. By bez żadnych opłat korzystać z karty, musisz wykonać za jej pomocą płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Wystarczy więc płacić kartą za codzienne zakupy, by stała się darmowa.

Konto i karta

Opłata za otwarcie rachunku: 0 zł
Opłata za prowadzenie rachunku: 0 zł
Jak uniknąć opłat za konto? Konto jest bezwarunkowo darmowe
Rodzaj karty: Karta Visa zbliżeniowa/ Debit Mastercard
Opłata za wydanie karty: 0 zł
Opłata za użytkowanie karty: 0/ 7 zł
Jak uniknąć opłaty za kartę? Wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą do konta na kwotę 300 zł miesięcznie (200 zł dla osób w wieku 18 - 26 lat)


Konto z Lwem Direct – wypłata gotówki z bankomatów

Dobra wiadomość jest taka, że bank oferuje darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz tych należących do sieci Planet Cash, które możesz spotkać w wielu centrach handlowych, galeriach czy przy supermarketach. Bezpłatna jest również pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu należącego do innego banku. Za każdą kolejną zapłacisz 5 zł.

Bankomaty

Wypłata z bankomatu własnego: 0 zł
Wypłata z bankomatu obcego: 0/ 5 zł – bankomaty Planet Cash i pierwsza wypłata w miesiącu z pozostałych bankomatów/ kolejne wypłaty

* Możesz zakupić pakiet nielimitowanych darmowych wypłat w kraju i za granicą za 15 zł na 30 dni
Wypłata z bankomatu za granicą:
 • 0 / 5 zł – pierwsza wypłata w miesiącu/ każda kolejna wypłata + 3% wypłacanej kwoty (wypłaty w EUR w krajach EOG)
 • 3% kwoty wypłaty + 3% opłata za przewalutowanie – pozostałe bankomaty za granicą

* Możesz zakupić pakiet nielimitowanych darmowych wypłat w kraju i za granicą za 15 zł na 30 dni
Wypłata BLIK: 0/ 2,50 zł – w bankomatach ING i Planet Cash oraz pierwsza wypłata w miesiącu z pozostałych bankomatów/ kolejne wypłaty
Wpłata we wpłatomacie własnym: 0 zł
Wpłata we wpłatomacie obcym: 0 zł – wpłatomaty Planet Cash
Wpłata gotówki w oddziale: 10 zł
Wypłata gotówki w oddziale: 10 zł


Konto z Lwem Direct – ile kosztuje przelew?

Najprostszym i najszybszym sposobem jest obecnie wykonanie przelewu przez internet. Nie musisz wówczas wychodzić do domu i martwić się dojazdem do placówki banku. Wystarczy, że włączysz bankowość internetową na laptopie lub uruchomisz aplikację mobilną Moje ING, by taki przelew zlecić. W przypadku Konta z Lwem Direct, takie przelewy są całkowicie darmowe! Zwykły przelew w oddziale banku kosztuje zaś 9 zł.

Przelewy

Przelew internetowy: 0 zł
Przelew natychmiastowy: 5 zł 
Przelew wewnętrzny w oddziale: 9 zł
Przelew zewnętrzny w oddziale: 9 zł
Zlecenie stałe: 0 zł
Przelew SEPA: 0 zł
Przelew SWIFT: 40 zł/ 0,25%, min. 50 zł – online/ w oddziale banku
Przelew SORBNET: 35/ 10 zł – przelew w kwocie poniżej/ powyżej 1 mln zł
Przelew BLIK: 0 złCo warto wiedzieć o Koncie z Lwem Direct ING Banku Śląskiego?


Konto zdecydowanie spełni potrzeby nowoczesnego użytkownika, lubiącego korzystać z konta za pomocą internetu. Co wyróżnia Konto z Lwem Direct ING Banku Śląskiego?

 • Nowoczesna bankowość online – bankowość Moje ING jest innowacyjna, przejrzysta i naprawdę intuicyjna. Za jej pomocą wykonasz wszystkie niezbędne czynności bankowe – przelewy, zlecenia stałe, sprawdzenie historii operacji, oszczędności czy wnioskowanie o produkty dodatkowe, a także kilkadziesiąt innych usług. Na plus zasługuje również prosta w obsłudze aplikacja mobilna Moje ING.

 • Płatności mobilne – możesz skorzystać z płatności BLIK, HCE, Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Płatności bez użycia karty dostępne są więc dla posiadaczy różnorodnych urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi.

 • Konto i karta wielowalutowa – to gratka dla osób, które często wyjeżdżają za granicę. Wówczas nie musisz posiadać kilku kart w różnych walutach – wszystko mieści się w jednym plastiku. Karta umożliwia płatności online i w sklepach zagranicznych, wypłatę środków z bankomatów na całym świecie i wpłata gotówki na konto. By skorzystać z tej opcji, musisz otworzyć rachunek w euro, funtach lub dolarach i podpiąć swoją kartę Visa do rachunku walutowego.

 • Moje rabaty – program rabatowy, który umożliwia oszczędzanie podczas codziennych zakupów, za które płacisz swoją kartą do konta. Wystarczy, że przystąpisz do programu.

 • Smart Saver – ciekawa opcja umożliwiająca oszczędzanie podczas zakupów. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z niej, zyskasz automatyczne zaokrąglanie kwot transakcji i przeniesienie nadwyżek na rachunek oszczędnościowy. Przykładowo, płacąc za zakupy 17,30 zł, kwota zostanie zaokrąglona do złotówek – wówczas na konto odłoży się 70 groszy, lub do pełnych dziesiątek – na koncie oszczędnościowym wyląduje 2,70 zł.

 

Jak otworzyć Konto z Lwem Direct?

 1. Wypełnij wniosek o otwarcie Konta z Lwem Direct.
  Uzupełnij swoje dane osobowe, kontaktowe oraz numer i serię dowodu osobistego.

 2. Podpisz umowę o konto za pomocą przelewu weryfikacyjnego ze swojego innego rachunku lub za pośrednictwem kuriera.

  Kolejną opcją jest otwarcie rachunku „na selfie” za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku lub osobista wizyta w jednej z placówek ING Banku Polska w kraju.

 OTWÓRZ KONTO DIRECT ING BANKU ŚLĄSKIEGO >


Jak zamknąć Konto z Lwem Direct?

 1. Udaj się do najbliższego oddziału ING Banku Śląskiego. Listę placówek znajdziesz tutaj: oddziały ING Banku Śląskiego w Polsce.

 2. Zamknij rachunek z pomocą doradcy, wypełniając odpowiednią dyspozycję zamknięcia Konta z Lwem Direct.

 3. Zlikwiduj kartę do konta, logując się do bankowości online lub dzwoniąc na infolinię pod numer (32) 357 00 12.

Ważne! W ING Banku Śląskim nie ma okresu wypowiedzenia – Twoje konto zostanie zlikwidowane natychmiastowo. Zamknięcie konta jest bezpłatne.

Konto z Lwem Direct – wady i zalety

Zalety i wady

+ Bezwarunkowo darmowe konto
+ Nowoczesna aplikacja mobilna Moje ING
+ Płatności telefonem: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, HCE i BLIK
+ Dobra oferta wielowalutowa
- Ograniczona liczba darmowych bankomatów


Czy masz jeszcze jakieś pytania związane z tym rachunkiem? Jeśli tak, śmiało zadaj je w komentarzu! :)

Zapisz się do newslettera