Bank Pekao - Konto Przekorzystne

Bank Pekao - Konto Przekorzystne

konto osobiste

Konto 0/6 zł
Karta 0/3 zł
Przelew online 0 zł
Bankomaty 0/2,3% min. 5 zł

Nowoczesne konto bez opłat? Bank Pekao S.A. oferuje atrakcyjny rachunek – Konto Przekorzystne. Łatwe do uniknięcia opłaty oraz całkowity brak kosztów dla osób do 26. roku życia to jego zdecydowane zalety! Sprawdź, co warto wiedzieć o tym produkcie.


Konto Przekorzystne Banku Pekao S.A. jest dostępne dla osób powyżej 13 roku życia. Jeśli nie ukończyłeś jeszcze 26 lat, masz powód do radości, bowiem rachunek ten będzie dla Ciebie darmowy! Z jakimi opłatami należy się liczyć po przekroczeniu tego wieku? Czy też możesz liczyć na darmowe konto osobiste? Korzystanie z jakich funkcjonalności jest możliwe dla posiadaczy tego konta? Podpowiadamy!

Opłaty za Konto Przekorzystne i kartę do konta


Jak już wspomniałam, rachunek będzie darmowy dla użytkowników, którzy mają mniej niż 26 lat. W przeciwnym razie również nie ma powodu do obaw, bowiem opłaty za konto są niskie i można je w łatwy sposób uniknąć. Wystarczy, że zapewnisz jednorazowy wpływ na konto w kwocie min. 500 zł w każdym miesiącu oraz dokonasz min. 1 transakcję kartą lub smartfonem – za pośrednictwem Apple Pay lub PeoPay. Wówczas będziesz zwolniony z opłaty równej 6 zł za korzystanie z konta.

Karta do konta również może być bezpłatna. Wydanie karty nic nie kosztuje, zaś miesięczna opłata wynosi 3 zł. Jeśli jednak spełnisz warunki, które obowiązują przy zwolnieniu z opłaty za konto lub masz mniej niż 26 lat, karta także będzie darmowa! Możesz więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Bank oferuje kartę Mastercard Debit XF. Korzystając z karty do Konta Przekorzystnego możesz korzystać z płatności zbliżeniowych, internetowych, transakcji wielowalutowych, cashbacku oraz ochrony płatności w sieci 3D Secure. Bank umożliwia również wybór spersonalizowanego wizerunku karty.

Konto i karta

Opłata za otwarcie rachunku 0 zł
Opłata za prowadzenie rachunku 0/ 6 zł
Jak uniknąć opłat za konto? Zasil konto kwotą min. 500 zł oraz wykonaj min. 1 transakcję kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu.
Konto jest darmowe dla osób poniżej 26 roku życia
Rodzaj karty: MasterCard Debit FX/ ELS/ Visa Debit Gold/ PeoPay KIDS
Opłata za wydanie karty: 0 zł
Opłata za użytkowanie karty: 0/ 3 zł
Jak uniknąć opłaty za kartę? Zasil konto kwotą min. 500 zł oraz wykonaj min. 1 transakcję kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu
Karta jest darmowa dla osób poniżej 26 roku życia


Konto Przekorzystne – ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatów?


I w przypadku wypłat gotówki z bankomatów obowiązują różne opłaty. Osoby do 26 roku życia mogą się cieszyć z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą oraz wypłat za pomocą BLIK-a. Klienci powyżej tego wieku mają bezpłatne wypłaty z bankomatów należących do Banku Pekao S.A. oraz dwie pierwsze wypłaty z pozostałych urządzeń krajowych – jeśli zostaną spełnione warunki aktywności na koncie, czyli min. 1 transakcja bezgotówkowa oraz jednorazowa wpłata w wysokości min. 500 zł w miesiącu. W przeciwnym razie koszt pojedynczej wypłaty środków będzie Cię kosztować 2,3%, min. 5 zł, wysokości wypłaty.

Bankomaty

Wypłata z bankomatu własnego: 0 zł
Wypłata z bankomatu obcego: 0 zł/ 2%, min. 5 zł – dwie pierwsze wypłaty w miesiącu, jeśli zasilisz konto kwotą min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu/ w pozostałych przypadkach
Wypłata z bankomatu za granicą: 0 zł/ 2%, min. 5 zł – dwie pierwsze wypłaty w miesiącu, jeśli zasilisz konto kwotą min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu/ w pozostałych przypadkach
Wpłata we wpłatomacie własnym: 0 zł
Wpłata we wpłatomacie obcym: 0 zł/ 2%, min. 5 zł – jeśli zasilisz konto kwotą min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu/ w pozostałych przypadkach
Wpłata gotówki w oddziale: 0/ 5 zł – przy wpłacie powyżej 5 000 zł lub jeśli wpłata jest dokonywana w bilonie, walucie obcej lub wpłatomat jest niedostępny/ w pozostałych przypadkach
Wypłata gotówki w oddziale: 0 zł


Konto Przekorzystne – ile kosztuje przelew?


Zdecydowaną zaletą Konta Przekorzystnego są bezwarunkowo darmowe przelewy internetowe. To najszybsza i najprostsza metoda przelania środków czy zapłacenia rachunków. Wystarczy, że skorzystasz z bankowości online lub aplikacji mobilnej banku. Również za zlecenie stałe, polecenie zapłaty, przelewy BLIK czy przelewy SEPA nic nie zapłacisz.

Ważne! Jeśli zamierzasz korzystać z przelewów internetowych, skorzystaj z metody weryfikacji przelewów za pomocą aplikacji mobilnej banku. W przeciwnym razie będziesz zobowiązany płacić 0,20 zł za każdy kod SMS z autoryzacją transakcji. Metodę weryfikacji możesz zmienić w aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej.
 

Przelewy

Przelew internetowy: 0 zł
Przelew natychmiastowy 5 zł
Przelew wewnętrzny w oddziale: 10 zł
Przelew zewnętrzny w oddziale: 10 zł
Zlecenie stałe: 0 zł
Przelew SEPA: 0/ 9,99 zł - online/ w placówce banku
Przelew SWIFT: 0,5%, min. 30 zł
Przelew BLIK: 0 zł


Co warto wiedzieć o Koncie Przekorzystnym Banku Pekao S.A.?


Konto Przekorzystne Banku Pekao S.A. jest atrakcyjne nie tylko pod względem opłat. Oferuje ono swoim klientom wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Co można zyskać wraz z tym rachunkiem?

 1. Aplikacja PeoPay – nowoczesna aplikacja banku, za pomocą której możesz dokonywać szeregu operacji związanych z obsługą rachunku. Szybkie przelewy, podgląd stanu konta, ustanowienie zleceń stałych czy wnioskowanie o produkty dodatkowe – to wszystko jest możliwe!

 2. Płatności mobilne – bank umożliwia użytkownikom korzystanie z wygodnych i szybkich płatności smartfonem. Możliwe jest korzystanie z: BLIK-a, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay.

 3. Program rabatowy – właściciele kart Mastercard mogą zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Płatności kartą będą nagradzane punktami, które można wymienić na atrakcyjne nagrody znajdujące się w katalogu.

 4. Karta wielowalutowa – jeśli często podróżujesz lub dokonujesz płatności w walutach obcych, możesz się zdecydować na kartę wielowalutową Mastercard Debit FX. Karta umożliwia wypłaty gotówki oraz płatności w następujących walutach: euro, dolar, funt oraz frank szwajcarski. Konto walutowe, przypisane do tej karty, prowadzone w danej walucie, będzie dla Ciebie darmowe! Jeśli jednak nie chcesz korzystać z oddzielnego rachunku, wystarczy Ci sama karta – wówczas możesz dokonywać transakcji w walutach obcych bez prowizji za przewalutowanie!


Jak otworzyć Konto Przekorzystne?


Możesz otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu! W jaki sposób? Co musisz zrobić?

 1. Wypełnij wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego przez internet
 2. Uzupełnij swoje dane osobowe oraz kontaktowe
 3. Potwierdź swoją tożsamość – jeśli skorzystasz z aplikacji mobilnej, możesz to zrobić za pomocą selfie. W przeciwnym razie skontaktuje się z Tobą konsultant z banku
 4. Po zawarciu umowy możesz korzystać ze swojego konta

   OTWÓRZ KONTO PRZEKORZYSTNE BANKU PEKAO S.A. >


Jak zamknąć Konto Przekorzystne?


Jeśli nie chcesz już korzystać z Konta Przekorzystnego, możesz wybrać jeden z dwóch sposobów zamknięcia rachunku:

 • osobiście – udając się do wybranego oddziału banku,
 • listownie – wysyłając wypowiedzenie na adres banku. W treści wypowiedzenia zawrzyj swoje imię i nazwisko, adres, numer kontaktowy, PESEL, informację, że chcesz zamknąć konto wraz z kartą, numer swojego konta, numer konta, na które mają zostać wypłacone środki z likwidowanego rachunku, wycofanie zgód marketingowych oraz rezygnacją z korzystania z bankowości online. Nie zapomnij o własnoręcznym podpisie!

  Wypowiedzenie wyślij na adres:

  Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna
  Grzybowska 53/57
  00-844 Warszawa


Konto Przekorzystne – wady i zalety

 

Zalety i wady

+ Rachunek jest darmowy dla osób poniżej 26 roku życia
+ Płatności telefonem BLIK, Apple Pay i PeoPay
+ Program rabatowy Galeria Rabatów
+ Konto oszczędnościowe Mój Skarb
- Konieczność spełnienia wymogów banku, by konto było darmowe

Zapisz się do newslettera